Technologia
Technologia
Jesteśmy doświadczonym deweloperem, który już od blisko 20 lat z sukcesem buduje domy jednorodzinne oraz osiedla segmentów. Korzystamy z własnych doświadczonych ekip budowlanych oraz sprawdzonych partnerów, specjalistów w różnych dziedzinach budownictwa. Wykorzystujemy materiały budowlane czołowych producentów, o jakości, która gwarantuje długą i bezproblemową eksploatację. W doborze technologii i materiałów kierujemy się energooszczędnością naszych domów.
Dla nas ważna jest wygoda i bezpieczna eksploatacja, dlatego każdy segment ma własne przyłącza mediów z sieci miejskiej (prąd, woda, kanalizacja, światłowód).
CZEREMCHOWA OSTOJA to nasza flagowa inwestycja, w której nie zawieramy kompromisów. Przyjęty standard wykonania gwarantuje jakość, trwałość i OSZCZĘDNOŚCI. Segment nabywasz w tzw. standardzie deweloperskim, który obejmuje m.in. okna, posadzki, tynki, instalacje elektryczne i teletechniczne, instalacje wodną i kanalizacyjną, pompę ciepła z ogrzewaniem podłogowym we wszystkich pomieszczeniach, instalację fotowoltaiki o mocy 4,3 kWp oraz instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
REKUPERACJA, czyli właśnie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dostarcza świeże zewnętrzne filtrowane powietrze usuwając powietrze o wysokiej zawartości CO2 zużyte w domu. Do takiej wymiany powietrza dochodzi przez cały rok i we wszystkich pomieszczeniach. Bez otwierania okien, bez strat energii, wszędzie, zawsze Ty i Twoi najbliżsi oddychacie świeżym filtrowanym powietrzem. To ogromny komfort nie do uzyskania w domach z wentylacją grawitacyjną, a w okresie zimowym, dzięki rekuperacji, możesz także zaoszczędzić nawet 50% kosztów ogrzewania budynku
Fundamenty – ławy zbrojone żelbetowe, ściany murowane z bloczków betonowych
Ściany zewnętrzne – murowane z Gazobetonu, styropian 15 cm, tynk dekoracyjny na siatce/imitacja cegły klinkierowej
Ściany wewnętrzne: konstrukcyjne i działowe z Gazobetonu
Stropy między kondygnacjami – żelbetowe na siatce
Nadproża – żelbetowe monolityczne
Powierzchnie ścian i sufitów – tynk gipsowy nakładany mechanicznie i zacierany na mokro kat. III
Posadzka – podkład betonowy, izolacja przeciwwilgociowa z folii, 15 cm styropianu (parter) i 10 cm styropianu (piętro i poddasze), szlichta betonowa rozkładana na sucho i zatarta mechanicznie
Schody – betonowe, monolityczne
Stolarka okienna – zespolona PCV profil wielokomorowy z pakietem trzyszybowym, okna jednostronnie kolorowe (od zewnątrz), technologia „ciepłego parapetu”, okna dachowe, parapety zew. blaszane powlekane w kolorze
Dach – konstrukcja drewniana z drewna impregnowanego klasy C, folia paroizolacyjna, łata, kontrłata, pokrycie blachą na rąbek stojący, ocieplenie dachu natryskowo pianką poliuretanową, orynnowanie – rynny i rury spustowe PCV, obróbki – blacharskie metalowe w kolorze pokrycia
Drzwi zewnętrzne – stalowe w technologii antywłamaniowej z system jednego klucza
Instalacja wodno-kanalizacyjna – Kanalizacja grawitacyjna, przyłączona do instalacji miejskiej; wewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej obejmuje wykonanie kompletnego rozprowadzenia poziomego prowadzonego pod posadzką rurociągami z PCV kielichowymi z uszczelnieniami wewnętrznymi (uszczelka gumowa); każdy z segmentów posiada niezależne przyłącze i piony kanalizacyjne, a poziomy kanalizacyjne zostaną przyłączone do kanalizacji zewnętrznej.
Instalacja wody zimnej – przyłącze wody miejskiej zakończone wodomierzem; instalacja pozioma wodna rozprowadzona w bruzdach ściennych do podejść pionów i do zasilania wody ciepłej jak również do kranu ogrodowego (z zaworem spustowym na zimę); biały montaż i armatura nie wchodzą w zakres standardu; ilość i lokalizacja podejść do punktów sanitarnych zgodnie z projektem branżowym.
Instalacja centralnego ogrzewania – źródłem ciepła dla instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody będzie własna pompa ciepła powietrze-woda z zasobnikiem na ciepłą wodę, zamontowana w pomieszczeniu do tego przystosowanym; we wszystkich pomieszczeniach segmentu będzie ogrzewanie podłogowe oraz dodatkowo elektryczny grzejnik drabinkowy w łazience; instalacje prowadzone pod posadzką, piony i poziomy instalacji wykonane z rur polietylenowych.
Centrala wentylacja z odzyskiem ciepła (REKUPERACJA) – segment wyposażony będzie w pełną instalację kanałową (nawiewną i wywiewną) oraz jednostkę centralną.
Instalacja elektryczna – pomiar energii elektrycznej bezpośrednio zlokalizowany w wolnostojącym zespole przyłączeniowym. Każdy lokal zostanie wyposażony w licznik elektryczny, dostarczony i zamontowany przez Zakład Energetyczny, tablica rozdzielcza budynku zlokalizowana będzie w rejonie wejścia głównego; ilość i lokalizacja podejść do odbiorników elektrycznych punktów oświetleniowych i wpustów zgodnie z projektem branżowym; w segmencie będzie wprowadzony kabel siłowy umożliwiający montaż kuchni indukcyjnej; dostawa i montaż osprzętu elektrycznego bez opraw oświetleniowych; zakres obejmuje także okablowanie dla instalacji domofonowej do furtki +2 słuchawki dla segmentu, wewnętrzna instalacja internetowa.
Instalacja fotowoltaiczna – segment zostanie wyposażony w pełni funkcjonalną instalację fotowoltaiki o mocy ok. 4,3 kWp wraz z falownikiem.
Poddasze – prace na poddaszu nie obejmują wyłożenia płytami KG powierzchni podkrokwiowej.
Ogrodzenia – system paneli ogrodzeniowych, stalowa brama wjazdowa na osiedle sterowana elektrycznie, domofon – otwierający furtkę osiedlową (wraz z funkcją otwierania bramy wjazdowej).
Droga – osiedlowa i podjazdy wyłożone kostką brukową.